Zmiana na 2018 - Zapraszam na nową stronę wwwKlinikaHuny.pl - uzdrawianie na odległość, i na www.MuninSzaman.pl


Jak znaleźć szczęście w chwili obecnej

Wszyscy szukamy szczęścia. Czy jest w tym coś złego? Nie. Ale nie jest to również mądre. Szukasz czegoś, czego zakładasz, że nie masz, więc robisz to w stanie bez tego. Jeżeli jest to szczęście, szukasz szczęścia w stanie nieszczęścia, niezadowolenia.
Do czego to prowadzi? A do tego, że nasz sposób szukania szczęścia polega na sianiu wszędzie nasion nieszczęścia, na unieszczęśliwianiu siebie i innych w myśl zasady "po trupach do celu".
Stajemy się egoistyczni, wykorzystujemy ludzi, traktujemy jak przedmioty.
Seks może być tutaj dobrym przykładem. Czy współżyjesz seksualnie, ponieważ jesteś szczęśliwy, czy może szukasz szczęścia? Czy dajesz, czy tylko bierzesz?
Jeśli seks jest dla Ciebie tym, co ma Cię uszczęśliwić, to bierzesz. Taka jest Twoja intencja. Bierzesz, bo przecież nie masz co dać.
Jak znaleźć szczęście? Przede wszystkim PRZESTAŃ GO SZUKAĆ. Przestaniesz wtedy działać wobec własnego ciała i świata w stanie cierpienia, niezadowolenia.
Po drugie ODKRYJ JE W SOBIE, jako naturalną właściwość. Szczęście to Ty. Osiągając siebie osiągniesz szczęście.
Szczęście to "być" a nie "mieć".
W jodze pięknie mówi się o tym jak o "sat-chit-ananda" (ananda to szczęście). Sat-Chit-Ananda jest opisem natury każdego z nas.
  1. Sat - Byt
  2. Chit - Świadomość
  3. Ananda - Szczęśliwość
To wszystko trzy aspekty Ciebie.
Jeżeli szukasz tego na zewnątrz, to tylko oddalasz się od swojego celu.
Do odnalezienia Szczęścia potrzebujesz tylko Świadomości własnego Bytu. Medytacja (klasyczna) jest praktyką samoświadomości.
Wtedy, mając już "ogień olimpijski", czyli Szczęście, możesz dzielić się jego doświadczeniem, czyli dawać poprzez swoją pasję zawodową, seks i na wszystkie inne sposoby.
Masz gwarancję, że nigdy nie znajdziesz szczęścia na zewnątrz a im bardziej się tam zapuścisz, tym bardziej się poranisz, poblokujesz, zanieczyścisz i narazisz na różnorakie nieszczęścia.
Kiedyś pewien mistrze Zen powiedział w stylu: kiedy szukałem szczęścia, nie mogłem go znaleźć, a kiedy przestałem go szukać, ono nigdy mnie nie opuszcza.
Skieruj się do swojego wnętrza, na swój Byt, na swoją Jaźń, a to będzie wszystko, czego potrzeba, aby być prawdziwie szczęśliwym. Cała reszta to przypisy.
Medytuj. Jeśli nie wiesz jak, to zapisz się do mojej Internetowej Szkoły Medytacji (ruszamy od czerwca).
Czym jest SZCZĘŚCIE? To błogość ducha, wolność od cierpienia, swoboda bycia sobą. To wszystko sprowadza się do urzeczywistnienia swojej istoty, czyli tego, kim się jest naprawdę.
==

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz