Zmiana na 2018 - Zapraszam na nową stronę wwwKlinikaHuny.pl - uzdrawianie na odległość, i na www.MuninSzaman.pl


Odłącz się

Niektóre nauki "duchowe" mówią "zjednocz się". Cała fama z Orientu, która przyszła do nas pod płaszczykiem New Age tak głosi: "stań się kosmosem, Bogiem!", "stop się w jedno z Absolutem!", "Ty i Ja to Jedno". I wielu z nas to łyka. Ja też kiedyś to łyknąłem i... mało się nie udusiłem.
Powiem Ci odwrotnie: oddziel się. Stań się indywidualny/a. Odseparuj się od wszelkich grup, instytucji, autorytetów, religii, filozofii, nauk. Odszukaj samego siebie jako indywidualną esencję - osobę. Słowo "osoba" pochodzi od "osobny". Bycie osobą to bycie niezależnym, odrębnym, osobnym bytem (o dziw, że nauczyli mnie tego dopiero na katolickiej uczelni).
To odłączenie się umożliwi Ci zdrowe czerpanie z wielu tradycji, szkół, docenianie dorobku ludzkości. Staniesz się jednak jego użytkownikiem a nie wyznawcą. Będziesz panował i rozporządzał a nie poddawał się i ślepo wierzył.
To całkowicie inna perspektywa.
Odłącz się od ludzi, nawet od najbliższych. "Rodzina" to taka sama grupa i kolektywna iluzja, jak "kościół" czy "naród".
Istnieją tylko konkrety, konkrety, których nie da się zdefiniować. Konkretu możesz tylko doświadczyć.
  • Czy jesteś "połączony"?
  • Jeśli jesteś "połączony" (zmiksowany albo "zwuzzlowany" - "Wuzzle": była kiedyś taka bajka Disneya, gdzie istoty mieszały się ze sobą jak farby i tworzyły nowe osobliwości) to czy czujesz się z tym dobrze?
Masz wybór: dołączysz do stada, albo pozostaniesz sobą, odrębny. To nie jest wybór jednorazowy. Pojawia się zawsze, kiedy ktoś Ci mówi: "chodź za mną" albo "chodź za nami".
Na takie pytania odpowiadaj zawsze "nie". Możesz też bardziej natrętnym pokazać środkowy palec.
...
Przypomniał mi się kawał. Do drzwi rozlega się pukanie.
- Kto tam?
- Świadkowie Jehowy
- Po co przyszliście?
- Porozmawiać
- A ilu was jest?
- Dwóch
- No to sobie porozmawiajcie
...
Odłącz się, ponieważ droga do serca rzeczywistości jest drogą do Twojego własnego serca, do Twojej własnej jaźni. Jeżeli kierujesz się na zewnątrz, to wszędzie zjawi się jakiś fanatyk nawołujący do "jednoczenia się" pod jakąś banderą partyjną, religijną lub sam staniesz się kimś takim.
Odłącz się, ponieważ wolność na tym właśnie polega, to bycie tym, kim się jest, indywidualną, osobową jaźnią. Nawet nie wiesz jak bardzo ta nauka jest potrzebna w naszych porażonych przez kulturę i tożsamość masową czasach - czasach Komerchy, Hedony i Mamony.
Ta wiedza potrzebna jest mnie i Tobie do normalnego życia.
==
"Manifest wolności" Jerzego Prokopiuka - publikacja ta jest zbiorem wyjątkowych esejów znanego religioznawcy, filozofa, psychologa, gnostyka, antropozofa. Ich treść stanowi swoisty testament Autora, który upublicznia i przekazuje do naszej świadomości. Jest podsumowaniem jego wieloletniego doświadczenia i rozważaniem nad wolnością i zniewoleniem.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz