Zmiana na 2018 - Zapraszam na nową stronę wwwKlinikaHuny.pl - uzdrawianie na odległość, i na www.MuninSzaman.pl


Żyj wygodnie

Makarasana ("Krokodyl")
Robimy wiele rzeczy nie dbając o swoją wygodę. Mamy ograniczające przekonanie na temat samej wygody. Wynika z tego wiele problemów.
Uważamy, że wygoda jest czymś złym. Że dążenie do wygody jest egoizmem. Mając takie przekonania nigdy nie będziemy dbać o to, by czuć się dobrze. Mimo, że sytuacja wcale nie będzie wymagać od nas intensywnej pracy, która osłabia poczucie wygody, to jednak wewnętrznie, poprzez mózg i układ nerwowy będziemy zadawali sobie niewygodę. Zaczniemy się stresować.
Innym skutkiem braku zdrowego podejścia do stanu wygody jest wygodnictwo. Ponieważ wewnętrznie stale się stresujesz, kiedy pojawia się okazja do zewnętrznego doświadczenia wygody Ty przesadzasz. Chcesz utrzymać ten stan jak najdłużej, ponieważ bardzo Ci go brakuje.
To ludzie, którym brak wygody i zdrowej przyjemności stają się "wygodnikami" i hedonistami. Ktoś, kto dba o swoje uczucia nigdy nie popadnie w skrajności.
Innymi słowy Ci wszyscy hedoniści, oddający grube pieniądze i marnujący czas życia na poszukiwanie rozkoszy i przyjemności to jedni z najbardziej sfrustrowanych i znerwicowanych ludzi na tym globie. Potrzebują stale coraz więcej rozrywki, ponieważ są jak wielka góra napięcia. Powodem są wewnętrzne bloki i ograniczające poglądy oraz nawyki.
Tak naprawdę do wygodnego życia nie potrzeba wiele zewnętrznych środków. Jogin w Indiach żyjący pod drzewem żyje w nieporównywalnie większej wygodzie, niż multimiliarder na swoim jachcie i w łożach za dziesiątki tysięcy. Joginowi we własnym ciele jest o wiele lepiej, niż na wyspach Bahama czy w jakichkolwiek innych okolicznościach, jakie można sobie zafundować dzięki pieniądzom.
Wygoda, której szukasz, jest w Tobie. Kiedy zbliżasz się do siebie, rozluźnia się Twoje ciało i oddech. Czujesz się dobrze naturalnie.
Zostaw tylko to, czego używasz do zapewnienia sobie nadmiernej wygody na zewnątrz w postaci używek i rozrywek i zajmij się obserwowaniem i uwalnianiem (oczyszczaniem) swojego wnętrza, a wygoda nie będzie Cię opuszczać.
To, co oferują nam nasze własne ciało i umysł, a także nasza istota (duch) to niepomiernie więcej stanu zwanego wygodą lub szczęściem, niż to, co ma nam do zaoferowania świat. W zwykłej asanie o nazwie "Krokodyl" możesz doświadczyć więcej zadowolenia, radości i wygody, niż na wszelkich Majorkach.
Czy to nie paradoks, że szukanie wygody na zewnątrz jest źródłem całej masy niewygody? To jak dolewanie oliwy do ognia.
==
Opis makarasany i innych ciekawych pozycji znajdziesz w książce "Joga. Ruch-Oddech-Relaks" Joanny Górnej i Janusza Szopy. Polecane przeze mnie. Do kupienia w Sklepie Munina.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz