Zmiana na 2018 - Zapraszam na nową stronę wwwKlinikaHuny.pl - uzdrawianie na odległość, i na www.MuninSzaman.pl


Trening dla zdrowia i sztuki walki

Zauważyłem niegdyś po sobie, ale i po innych (dzisiaj niektórzy moi koledzy, już kontuzjowani szalonym podejściem do fizycznych ćwiczeń, nadal są pod tym względem aktualni), że zapał i chęć nauczenia się walki osłabia zdrowy rozsądek i wprowadza na nielogiczne tory treningu, który szkodzi zdrowiu i może nawet przedwcześnie zakończyć żywot.
(Proszę o komentarz na temat wklejania linków do strony o sztukach walki, czy nie przeszkadza to Czytelnikom; uważam, że sztuki walki, zwłaszcza chińskie są dla wszystkich, przynajmniej w zdrowotnym aspekcie, więc uznałem, że ktoś skorzysta zawsze na tych linkach).

1 komentarz:

  1. Dobrze, że poruszasz takie tematy i wklejasz linki. Cóż, przemyślenia miałem w zasadzie te same. Natomiast podział na sztuki walki "dla walki" lub "dla zdrowia" jest nie tylko konwencjonalny, ale i brutalnie prawdziwy. Właściwie ten podział pokazuje najgłębsze intencje trenującego - czy trenuje po to aby prześcignąć innych, czy z troski o siebie samego. Wielu walczących woli niszczyć innych niż coś zbudować (np. zdrowe ciało). Przykładem na to jest Muhammad Ali, który niedawno zmarł. Był najlepszym bokserem wszech czasów, ale za cenę Parkinsona ze względu właśnie na jego metody treningowe i taktykę prowokującą przeciwnika do uderzeń.

    OdpowiedzUsuń