środa, 13 marca 2019

Panowanie w życiu

Ideą niezwykle szamańską jest idea panowania. Uważam, że słowo "władza" jest jednym z najpiękniejszych. Starogreckie "arche", pojęcie rozpoczynające całą zachodnią filozofię, z której zrodziła się potem nauka znaczy właśnie "władza".
Celem szamanizmu jest to, by praktykujący przejął władzę nad własnym życiem. Chodzi o to, by podporządkować sobie wszystkie dziedziny życia, jak finanse, związek, zdrowie, rodzina, duchowość.
Władza oznacza, że eliminujesz przypadkowość. Oczywiście władza absolutna jest niemożliwa, ale możemy być panujący na tyle, by prowadzić spełnione życie.
Wielu, może większość zdaje się na przypadkowość mówiąc: jakoś to będzie. Naiwnie wierzymy, że życie samo nam się poukłada i nie robimy w tę stronę nic. Albo działamy odwrotnie: chwytamy każdą nadarzającą się okazję, jakby była ostatnią rzeczą w życiu. Brak nam zmysłu perspektywicznego. Taki zmysł jest niezbędny by np. stać się miliarderem czy multimilionerem w biznesie. Oznacza on w praktyce odkładanie gratyfikacji w czasie, przestawienie się na tworzenie okazji a nie ich chwytanie.
Zasady, które są skuteczne w biznesie, odnoszą się i do innych dziedzin życia. Na tych samych zasadach wznosi się wielkie budowle. Nikt nie robi tego przypadkowo. Wszystko musi być poddane władzy.
Skoro dom, w którym mieszkamy wznosimy nieprzypadkowo, dlaczego pozwalamy sobie na przypadkowość w sferach tak ważnych, jak związek czy praca?
Powinniśmy rozciągnąć zasadę władzy na wszystko, co ma z nami związek. Nie mówię oczywiście o panowaniu nad ludźmi. Dla tych, którzy mają odwagę i zdecydują wprowadzić tę zasadę do mrocznej tematyki śmierci czeka prezent. Jaki? Sam sobie sprawdź.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Jesteś uczniem w Szkole Prawdy

Każdy z nas żyje i uczy się. Czasami uczy się na błędach cudzych, czasami własnych. Niemniej warto wziąć pod uwagę, że możemy się mylić i że...