piątek, 8 marca 2019

Po prostu robić swoje

Sfera finansów jest istotna i mój blog istnieje ze względu na tę sferę, w każdym razie w tej postaci. Sam wielokrotnie kieruję się do własnego wnętrza poszukując wiedzy i inspiracji w dalszym zmaganiu się z materią ekonomiczną.
Wypróbowałem już różne metody, warianty, filozofie, systemy. Koniec końców i tak dochodzimy do swojego, na ogół metodą prób i błędów.
Wydaje mi się że warto nie tyle przyjmować jakiś system działania, co otworzyć się na pewne twierdzenia i fakty w kategorii poznania.
Amerykańskie podejście pragmatyczne jest dla mnie bardzo ograniczone, nielogiczne a nawet niebezpieczne.
To właśnie poznanie odmienia nasze życie. Poznajesz tę szczególną osobę i całe Twoje życie się zmienia. Nawet przed pierwszą randką i pocałunkiem.
Odmienia Cię świadomość.
Co do finansów to fakt jest taki, że każdy z nas ma jakieś talenty, które są niejako w nim. Dlatego sukces finansowy nie jest czymś przypadkowym. To nie jest złożenie się na siebie różnych warunków niezależnych od człowieka.
Człowiek musi sam zidentyfikować siebie, czyli źródło swoich zdolności, ponieważ dopiero na tej podstawie wie co powinien robić.
Problem nie jest czysto techniczny - know how, ale poznawczy - know who.
Musisz wiedzieć kim jesteś, bo tylko wtedy wiesz do czego "zostałeś stworzony", co jest Ci przeznaczone.
Amerykańcy uczą pragmatycznie i jest to unieszczęśliwiające. Nie jesteś czymś, jesteś kimś. Nie potrzebujesz po prostu czegoś robić, ale robić to, co zgadza się z Twoją osobliwością, co ją wyraża i spełnia.
Inaczej praca Cię unieszczęśliwia. Sama myśl o tym, żeby wziąć się do pracy generuje całe góry stresu, a co dopiero rozpoczęcie działania.
Poznaj siebie, daj sobie czas, np. weekend. Zajmij się głównie poszukiwaniem siebie w sferze finansów. Odkryjesz cudowne rzeczy. Wszystko zacznie się wreszcie układać, bo Ty zaczniesz się układać.
Praca będzie z tego punktu widzenia po prostu robieniem swojego. Musisz jednak znać siebie, by odróżnić Twoje od cudzego - rodzaje pracy dające Ci spełnienie od tych, które prowadzą do alienacji, masy stresu i płynących z niej błędów i chorób.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Jesteś uczniem w Szkole Prawdy

Każdy z nas żyje i uczy się. Czasami uczy się na błędach cudzych, czasami własnych. Niemniej warto wziąć pod uwagę, że możemy się mylić i że...